PSP900JB-39R
YAGEO
Product No:
PSP900JB-39R
Description:
RES 39 OHM 5% 9W AXIAL
Tolerance ±5%
Resistance 39 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 9W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C