PSP900KB-1R8
YAGEO
Product No:
PSP900KB-1R8
Description:
RES 1.8 OHM 10% 9W AXIAL
Tolerance ±10%
Resistance 1.8 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 9W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C