Home / Oscillators / QVMQF326P33-2.5B-90.3168
QVMQF326P33-2.5B-90.3168
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF326P33-2.5B-90.3168
Description:
XO VCTCXO 90.3168MHZ LVPECL
Type VCTCXO
Output LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 90.3168 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 38mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm