Home / Oscillators / QVMQF326T25-2.0A-148.500
QVMQF326T25-2.0A-148.500
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF326T25-2.0A-148.500
Description:
XTAL OSC VCTCXO 148.5000MHZ CMOS
Type VCTCXO
Output CMOS
Function Enable/Disable
Frequency 148.5 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 25mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm