Home / Oscillators / QVMQF574T33-2.5B-196.608
QVMQF574T33-2.5B-196.608
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF574T33-2.5B-196.608
Description:
XTAL OSC VCTCXO 196.6080MHZ CMOS
Type VCTCXO
Output CMOS
Function Enable/Disable
Frequency 196.608 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 29mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm