Home / Oscillators / QVMQF576D25-2.0A-11.0592
QVMQF576D25-2.0A-11.0592
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576D25-2.0A-11.0592
Description:
XTAL OSC VCTCXO 11.0592MHZ LVDS
Type VCTCXO
Output LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 11.0592 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 23mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm