Home / Oscillators / QVMQF576D33-2.0A-311.040
QVMQF576D33-2.0A-311.040
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576D33-2.0A-311.040
Description:
XTAL OSC VCTCXO 311.0400MHZ LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 311.04 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 32mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm