Home / Oscillators / QVMQF576D33-2.5B-36.864
QVMQF576D33-2.5B-36.864
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576D33-2.5B-36.864
Description:
XTAL OSC VCTCXO 36.8640MHZ LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 36.864 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 26mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm