Home / Oscillators / QVMQF576P25-2.5B-27.456
QVMQF576P25-2.5B-27.456
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
QVMQF576P25-2.5B-27.456
Description:
XO VCTCXO 27.4560MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 27.456 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±2.5ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 30mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm