RA3-051505D/SMD
Recom Power
Product No:
RA3-051505D/SMD
Manufacturer:
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 15V 5V
Parameter Info
Mfr Recom Power
Type Isolated Module
Series RA3
Package Tube
Features -
Efficiency -
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SMD Module, 6 Leads
Product Status Active
Approval Agency -
Standard Number -
Control Features -
Size / Dimension 0.92" L x 0.59" W x 0.33" H (23.4mm x 15.0mm x 8.5mm)
Number of Outputs 2
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Input (Min) 4.5V