RCG040278K7FKED
Vishay Dale
Product No:
RCG040278K7FKED
Package:
0402
Description:
RCG0402 100 78K7 1% ED
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 78.7 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0402
Temperature Coefficient ±100ppm/°C