RCG060347R0JNEA
Vishay Dale
Product No:
RCG060347R0JNEA
Description:
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 47 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±200ppm/°C