RCL1020499KFKEF
Vishay Dale
Product No:
RCL1020499KFKEF
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
1020
Batch:
Datasheet:
Description:
RCL1020 100 499K 1% E02 E3
Parameter Info
Mfr Vishay Dale
Series RCL e3
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 499 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1020
Temperature Coefficient ±100ppm/°C