RCL1218340KFKEK
Vishay Dale
Product No:
RCL1218340KFKEK
Description:
RES SMD 340K OHM 1W 1812 WIDE
Features Automotive AEC-Q200
Tolerance ±1%
Resistance 340 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 1W
Package / Case Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.181" W (3.20mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1218
Temperature Coefficient ±100ppm/°C