RN73R2ATTD4073F50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R2ATTD4073F50
Description:
RES 407K OHM 1% 1/8W 0805
Tolerance ±1%
Resistance 407 kOhms
Composition Thin Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Base Product Number RN73R2A
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±50ppm/°C