S1210R-101K
API Delevan Inc.
Product No:
S1210R-101K
Package:
1210
Description:
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM
Type -
Series S1210R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 100 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.42mm)
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.131 A
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 1210
Frequency - Self Resonant 375MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz