Home / Oscillators / SG-8101CA 31.9488M-TCHSA0
SG-8101CA 31.9488M-TCHSA0
EPSON
Product No:
SG-8101CA 31.9488M-TCHSA0
Description:
SG-8101CA 31.9488M-TCHSA0: OSC M
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Frequency 31.9488 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number SG-8101
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)