Home / Oscillators / SG-8101CB 13.529150M-TCHPA0
SG-8101CB 13.529150M-TCHPA0
EPSON
Product No:
SG-8101CB 13.529150M-TCHPA0
Description:
SG-8101CB 13.529150M-TCHPA0: OSC
Ratings -
Function Enable/Disable
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V
Base Product Number SG-8101
Frequency Stability ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 6.8mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 3.5mA