Home / Oscillators / SG-9001CA D05P 156.2625MC
SG-9001CA D05P 156.2625MC
EPSON
Product No:
SG-9001CA D05P 156.2625MC
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 156.2625MHZ CMOS SMD
Parameter Info
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series SG-9001CA
Package Bulk
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 156.2625 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 30mA
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Disable) (Max) 20mA