Home / Oscillators / SG-9101CB 14.4756M-C20PHAAA5
SG-9101CB 14.4756M-C20PHAAA5
EPSON
Product No:
SG-9101CB 14.4756M-C20PHAAA5
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 14.4756MHZ CMOS SMD
Parameter Info
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series SG-9101
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 14.4756 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 8.3mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth ±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Disable) (Max) 3.7mA