Home / Oscillators / SG3225CAN 26.0000M-TJGAB
SG3225CAN 26.0000M-TJGAB
EPSON
Product No:
SG3225CAN 26.0000M-TJGAB
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Parameter Info
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output CMOS
Series SG3225CAN
Package Strip
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 26 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 2.2mA