Home / Oscillators / SG3225VAN 212.500000M-KEGA3
SG3225VAN 212.500000M-KEGA3
EPSON
Product No:
SG3225VAN 212.500000M-KEGA3
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Parameter Info
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SG3225VAN
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 212.5 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 30mA
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Disable) (Max) 20mA