Home / Oscillators / SG3225VEN 200.000000M-CDGAB
SG3225VEN 200.000000M-CDGAB
EPSON
Product No:
SG3225VEN 200.000000M-CDGAB
Manufacturer:
EPSON
Description:
SG3225VEN 200.000000M-CDGAB: XTA
Parameter Info
Mfr EPSON
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series SG3225VEN
Package Bulk
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 200 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 2.5V
Base Product Number SG3225VEN
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 25mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 15mA