Home / Oscillators / SIT3372AI-2B3-30NG75.000000
SIT3372AI-2B3-30NG75.000000
SiTime
Product No:
SIT3372AI-2B3-30NG75.000000
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCXO 75.0000MHZ LVDS
Parameter Info
Mfr SiTime
Type VCXO
Output LVDS
Series SiT3372, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 75 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 84mA
Absolute Pull Range (APR) ±95ppm