Home / Oscillators / SIT3372AI-2B3-30NZ61.440000
SIT3372AI-2B3-30NZ61.440000
SiTime
Product No:
SIT3372AI-2B3-30NZ61.440000
Description:
MEMS OSC VCXO 61.4400MHZ LVDS
Function -
Frequency 61.44 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 84mA
Absolute Pull Range (APR) ±1545ppm