Home / Oscillators / SIT3372AI-2E2-25NB133.516483
SIT3372AI-2E2-25NB133.516483
SiTime
Product No:
SIT3372AI-2E2-25NB133.516483
Manufacturer:
SiTime
Description:
MEMS OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
Parameter Info
Mfr SiTime
Type VCXO
Output LVDS
Series SiT3372, Elite Platform™
Package Strip
Function -
Frequency 133.516483 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator MEMS
Package / Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 84mA
Absolute Pull Range (APR) ±20ppm