Home / Oscillators / SIT3372AI-2E2-28NE35.437431
SIT3372AI-2E2-28NE35.437431
SiTime
Product No:
SIT3372AI-2E2-28NE35.437431
Description:
MEMS OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
Function -
Frequency 35.437431 MHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.8V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 84mA
Absolute Pull Range (APR) ±70ppm