SR121A151JARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR121A151JARTR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series SkyCap® SR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 150 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C