SR201A821GAATR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR201A821GAATR1
Description:
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 RAD
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style Straight
Capacitance 820 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C