SR205A392JARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR205A392JARTR1
Description:
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 3900 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C