SR211A472KARTR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR211A472KARTR1
Description:
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 4700 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C