SR215C104JARTR2
KYOCERA AVX
Product No:
SR215C104JARTR2
Description:
CAP CER RADIAL
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 0.1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C