SR291A821JAATR1
KYOCERA AVX
Product No:
SR291A821JAATR1
Description:
CAP CER 820PF 100V NP0 RADIAL
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 820 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max) 0.250" (6.35mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C