Home / Crystals / SXT14418AA38-3.6864M
SXT14418AA38-3.6864M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT14418AA38-3.6864M
Description:
CRYSTAL 3.6864M 18PF SMD
Parameter Info
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT144
Package Bulk
Ratings -
Frequency 3.6864 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 9.50mm pitch
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms