Home / Crystals / SXT14418BA07-14.31818M
SXT14418BA07-14.31818M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT14418BA07-14.31818M
Description:
CRYSTAL 14.31818M 18PF SMD
Ratings -
Frequency 14.31818 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 9.50mm pitch
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms