Home / Crystals / SXT14420CB27-16.000M
SXT14420CB27-16.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT14420CB27-16.000M
Description:
CRYSTAL 16.000M 20PF SMD
Ratings -
Frequency 16 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 9.50mm pitch
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms