Home / Crystals / SXT14420DA07-20.000M
SXT14420DA07-20.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT14420DA07-20.000M
Description:
CRYSTAL 20.000M 20PF SMD
Ratings -
Frequency 20 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SOJ, 9.50mm pitch
Product Status Active
Load Capacitance 20pF
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms