Home / Crystals / SXT21410BA16-37.400M
SXT21410BA16-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21410BA16-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 10PF SMD
Package Bulk
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms