Home / Crystals / SXT21410CB16-27.000M
SXT21410CB16-27.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21410CB16-27.000M
Description:
CRYSTAL 27.000MHZ 10 PF SMD
Parameter Info
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT214
Package Bulk
Frequency 27 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 10pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms