Home / Crystals / SXT21411AA16-22.1184M
SXT21411AA16-22.1184M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21411AA16-22.1184M
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 11PF SMD
Package Bulk
Ratings -
Frequency 22.1184 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms