Home / Crystals / SXT21411BB17-16.384M
SXT21411BB17-16.384M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21411BB17-16.384M
Description:
CRYSTAL 16.384MHZ 11PF SMD
Parameter Info
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT214
Package Bulk
Ratings -
Frequency 16.384 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200 Ohms