Home / Crystals / SXT21411BB17-24.576M
SXT21411BB17-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT21411BB17-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 11 PF SMD
Package Bulk
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 11pF
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms