Home / Crystals / SXT22416BB16-12.000M
SXT22416BB16-12.000M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22416BB16-12.000M
Description:
CRYSTAL 12.000MHZ 16 PF SMD
Package Bulk
Frequency 12 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 16pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±30ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms