Home / Crystals / SXT22417CC38-18.432M
SXT22417CC38-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22417CC38-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 17PF SMD
Package Bulk
Ratings -
Frequency 18.432 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 17pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Frequency Tolerance ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms