Home / Crystals / SXT22417DA38-24.576M
SXT22417DA38-24.576M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22417DA38-24.576M
Description:
CRYSTAL 24.576MHZ 17 PF SMD
Package Bulk
Frequency 24.576 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 17pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms