Home / Crystals / SXT22417ED48-18.432M
SXT22417ED48-18.432M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22417ED48-18.432M
Description:
CRYSTAL 18.432MHZ 17PF SMD
Parameter Info
Mfr Suntsu Electronics, Inc.
Type MHz Crystal
Series SXT224
Package Bulk
Ratings -
Frequency 18.432 MHz
Mounting Type Surface Mount
Operating Mode Fundamental
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Load Capacitance 17pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±20ppm
Frequency Tolerance ±15ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms