Home / Crystals / SXT22418AA27-37.400M
SXT22418AA27-37.400M
Suntsu Electronics, Inc.
Product No:
SXT22418AA27-37.400M
Description:
CRYSTAL 37.400MHZ 18PF SMD
Package Bulk
Ratings -
Frequency 37.4 MHz
Product Status Active
Load Capacitance 18pF
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms