Home / Oscillators / TG2520SMN 32.0000M-ECGNNM5
TG2520SMN 32.0000M-ECGNNM5
EPSON
Product No:
TG2520SMN 32.0000M-ECGNNM5
Manufacturer:
EPSON
Description:
TG2520SMN 32.0000M-ECGNNM5: TCXO
Parameter Info
Mfr EPSON
Type TCXO
Output Clipped Sine Wave
Series TG2520SMN
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function -
Frequency 32 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Product Status Active
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.63V
Base Product Number TG2520SMN
Frequency Stability ±500ppb
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 1.8mA