Home / Oscillators / VMQF326D33-1289.0625-1.0/-40+85
VMQF326D33-1289.0625-1.0/-40+85
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
Description:
XO VCTCXO 1.2890625GHZ LVDS
Function Amplitude Control
Frequency 1.2890625 GHz
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±1ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 35mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)