Home / Oscillators / XG-2102CA 125.0000M-PGRN3
XG-2102CA 125.0000M-PGRN3
EPSON
Product No:
XG-2102CA 125.0000M-PGRN3
Manufacturer:
EPSON
Description:
XTAL OSC SO 125.0000MHZ LVPECL
Parameter Info
Mfr EPSON
Type SO (SAW)
Output LVPECL
Series XG-2102CA
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125 MHz
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 60mA
Absolute Pull Range (APR) -
Current - Supply (Disable) (Max) 2mA